Med tre rengöringslägen - svagt (35 W), starkt (70 W) och en skumdämpande inställning för djuprengöring - är apparaten idealisk för många olika material och yttyper. Skumdämpningsfunktionen förbättrar rengöringsprestandan och hjälper till att skydda ömtåliga föremål genom att minska oxidationen.
Tanken på 600 ml är perfekt för rengöring av små föremål i en cykel. Den intuitiva LED-displayen med digital timer möjliggör rengöringstider från 1,5 till 8 minuter, vilket ger dig kontroll och flexibilitet beroende på smutsnivån.
Plug & play-funktionen är utformad för enkelhet och säkerställer att rengöringsmedlet är enkelt att installera och använda direkt - ingen installation eller komplicerade inställningar behövs.
Tre rengöringslägen:
- Allmän rengöring: Använd vanligt vatten för vardaglig rengöring
- Förbättrad rengöring: Tillsätt en liten mängd rengöringslösning för bättre resultat
- Delvis rengöring: Rengör delar av större föremål genom att hålla locket öppet
Lämplig för rengöring:
- Smycken: ringar, örhängen, halsband, armband
- Glasögon: optiska glasögon, solglasögon
- Dagliga föremål: klockarmband, mynt, bestick, tandborsthuvuden
- Verktyg & tillbehör: pennor, badges, saxar, rakhyvlar
Upplev bekvämligheten med kraftfull ultraljudsrengöring med Nedis Digital Ultrasonic Jewellery Cleaner - snabb, tyst och noggrann.
5412810286409EAN: